Skip to main content

Как да спестите пари от семейни хранителни стоки на растителна основа

Anonim

Изминаха почти четири години, откакто преминах към растителен начин на живот, за да се боря с възпалението, което измъчваше тялото ми. Имаше предизвикателства, но по-големи награди. Като съпруга и майка винаги търся начини да пазарувам за семейството си и да спестя пари. Има моменти, когато склонността към здравословен начин на живот може да предизвика бюджета ми.

Ще призная, че продуктите, обозначени като органични, вегански, вегетариански или на растителна основа, често могат да бъдат с по-висока цена, въпреки че е доказано, че спазването на растителна диета намалява общата ви сметка за хранителни стоки. Не помага, че последните данни показват, че общата цена на хранителните стоки се е повишила с почти седем процента от миналата година по това време.

Обвинявайте за това различни предизвикателства, свързани с COVID-19, включително повече хора, които приготвят храна у дома, забавяне на веригата за доставки, увеличени разходи за труд и инфлация. Винаги търся начини да имам здравословни ястия на масата. Тези дни го правя със стратегии, които ми помогнаха да спестя пари. С известна подготовка и позитивно мислене можете да напълните тази количка за хранителни стоки и да се почувствате добре от покупките си. Вижте няколко от любимите ми стратегии по-долу.

Лесни съвети за спестяване на пари, докато пазарувате в магазин за растително семейство

1. Направете план, направете списък

Планирането на хранене не е само за хора на диета. Ежедневното семейство може да се възползва от планирането на хранене, тъй като ви принуждава да направите списък, преди да тръгнете към пазара. Поддържането на списък е чудесен начин да избегнете импулсивните покупки. Влизането без план често може да доведе до прекомерни разходи и торби с артикули, които не са свързани или не допринасят за питателна храна.

Можете да планирате за ден или няколко дни. Опитайте се да обмислите продукти, които могат да се използват в повече от едно хранене. При скорошно пътуване до магазина си купих замразени боровинки, които използвах в рецепта за овесени ядки с кокосова киноа и отново в боровинково смути. Аз съм голям фен на царевичните тортили, които лесно могат да станат тортила чипс или вкусни тостади.

2. Пазарувайте от Circular

Разбира се, можете да пазарувате артикули за разпродажба с мобилния си телефон в дланта на ръката си. Повечето магазини за хранителни стоки имат свои собствени уебсайтове, които улесняват търсенето на сделки. Насърчавам търсенето и сравняването на цените. Обичам да ходя на старата школа, така че сядам със седмичния си циркуляр, за да измисля рецепти и идеи за ястия. Има нещо в прелистването на всяка страница, което носи удовлетворение.

Седмичният циркуляр може да ви помогне да определите кои от любимите ви хранителни стоки се продават. Това е наистина полезно, тъй като можете да използвате тези продукти, за да станете основата на ястията, които ще сервирате тази седмица.

Можете също да опитате нови хранителни продукти, които се рекламират. Това е идеалният момент да вземете артикул, който може би не сте избрали, ако не беше в продажба. Това също е чудесен начин да удвоите нещата, които обичате. Ще ви кажа една тайна. Първият път, когато купих тиква Butternut беше резултат от разпродажба две за едно!

Проверете дали вашият местен магазин за хранителни стоки има приложение, където можете лесно да виждате седмични сделки и да изрязвате виртуални купони. Можете да планирате храненията си около тези сделки, за да увеличите максимално спестяванията.

3. Купете на едро

Когато бях необвързан, избягвах да купувам нещо в големи количества от страх да не пренаселя малкия си апартамент. Това, което не разбрах е, че артикулите, които идват в малки предварително опаковани количества, не винаги са подаръкът, какъвто изглеждат.

Съвсем наскоро почти купих две купи жасминов ориз за микровълнова фурна. Вече бяха сготвени и готови за ядене. Цената на дребно за двама 4.Купичките от 4 унции бяха 2,79 долара с цена на килограм 5,07 долара. По-надолу по пътеката забелязах неварен жасминов ориз в торби от пет и 10 паунда. Цената им за паунд беше $1,65.

На пръв поглед не мислех, че трябва да купя толкова много ориз. По-късно разбрах, че оризът е страхотна основна храна за килера, която трябва да имате под ръка. При правилно съхранение може да издържи дълго време. Спестих пари, като закупих чантата от пет паунда на цена от $8,25. Ако исках 80 унции ориз от оригиналните купи за микровълнова фурна, щеше да ми струва почти 30 долара!

За по-прости стратегии за спестяване на пари в магазина за хранителни стоки вижте тези експертни съвети от специалисти по хранене.